Kategórie

Matrace Zvoľte z nasedujúcich kategórii

Matrace
Matrac musí spĺňal nasledovné funkcie:
1/ ortopedická - je daná konštrukciou matraca a vlastnosťami použitých materiálov. Kvalitnejšie materiály (cenovo náročnejšie) zaručujú udržanie tvrdosti a tvarovej stálosti matraca počas dlhšej doby jeho používania. Tvrdosť matraca orientačne vyjadrujú stupne tvrdosti matraca T2-mäkký, T3-stredne tvrdý, T4-tvrdý a T5-veľmi tvrdý. Uvedené stupne tvrdosti zodpovedajú subjektívnemu pocitu užívateľa s hmotnosťou asi 80 kg.
2/ antialergická a hygienická - závisí od zloženia a štruktúry použitých materiálov. Štruktúra týchto materiálov musí zaručiť dostatočnú vzdušnosť matraca (udržanie suchej klímy) aby sa zamedzilo tvorbe baktérií a mikroorganizmov. Použité materiály musia mať overené antialergické vlastnosti.
3/ regulačná - použitie materiálov s požadovanými termoregulačnými a klimatizačnými vlastnosťami. Ich funkciou je zabezpečiť udržanie telesnej teploty užívateľa matraca bez prudkých zmien teploty. V lete zabezpečiť odvedenie tepla a potu vyprodukovaného počas spánku z povrchu matraca (napr.bavlnené vlákno) a v zime izolovať teplo na povrchu matraca (napr.ovčia vlna).
4/ rozmerová - výber vhodných rozmerov matraca tak, aby boli zabezpečené podmienky pre pohodlnú zmenu polohy užívateľa počas spánku. Odporúčané rozmery matraca:
dĺžka matraca = výška užívateľa + 20 až 30 cm,
šírka matraca pre jednolôžko 90 cm, pre dvojlôžko 160 cm,
hrúbka matraca min. 10 cm, optimálne v rozmedzí 15 až 20 cm, matrac by mal
vyčnievať nad rám postele min.1/3 svojej hrúbky.


Hľadať

Nové produkty

Žiadne nové produkty